Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 36
mandag, 03-09-2018
- Kursus - Skoleyoga og mindfulness AH, CP, DC, ER, LO, PA, PC, HK
07:50-08:00 Velkomst ny elev 3.B 3B KE
09:00-11:30 TM Fritidsafdelingen BP, CL, CS, DR, LP, MG, NH, TJ, KH
14:00-15:30 SFO Cykel - trafikuge 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 0A, 0B BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
tirsdag, 04-09-2018
08:00-16:00 Arbejdsmiljø kursus JB, KE, PG
09:00- Tandlæge hele nye 2A 2A CP, PA
14:00-15:30 SFO Cykel - trafikuge 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 0A, 0B BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
onsdag, 05-09-2018
08:00-16:00 Arbejdsmiljø kursus JB, KE, PG
08:00-23:55 lejrskole 5.a-b 5A, 5B AD, AE, SP, DK
08:00-23:55 Lejrskole 6.a København 6A AC, CA
14:00-15:30 SFO Cykel - trafikuge 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 0A, 0B BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
14:00-16:00 PC afspaserer p.fags møde
torsdag, 06-09-2018
- Kursus AH, PC
- Konfirmationsforberedelse 7A
08:00-23:55 lejrskole5.a -b 5A, 5B AD, AE, SP, DK
08:00-23:55 Lejrskole 6.a København 6A AC, CA
09:00-14:30 Kursus Ordblindhed i udskolingen CH
10:00-10:45 UDK JB, KE, MG, SM
10:45-11:30 UM KE, MG
14:00-15:30 SFO Cykel - trafikuge med trafikprøve i skolegården 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 0A, 0B BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
19:00-21:00 Forældremøde 1.B 1B DC, ER, TJ
fredag, 07-09-2018
- Konfirmationsforberedelse 7B
08:00-13:00 Lejrskole 6.a København 6A AC, CA
Uge 37
mandag, 10-09-2018
07:55-23:55 Lejrtur til Berlin 9A LS, MH
08:00-13:30 Trivselsuge for pigerne i 3. kl. 3A, 3B ER, MG, NH, PA
13:45-15:45 MIO møde BB, BW, JB, JC, KE, MG, MW, PG, SM, TJ
19:00-20:00 forældreaktivitet-rådsmøde 4A HK
tirsdag, 11-09-2018
00:00-23:55 Lejrtur til Berlin 9A LS, MH
08:00- lejrskole 8a+8b Sønderjylland 8A, 8B CN, JC, PK, LK
08:00-13:30 Trivselsuge for pigerne i 3. kl. 3A, 3B ER, MG, NH, PA
onsdag, 12-09-2018
- lejrskole sønderjylland 8A, 8B CN, JC, PK, LK
08:00-13:30 Trivselsuge for pigerne i 3. kl. 3A, 3B ER, MG, NH, PA
08:00-23:55 lejrskole 4.a-b Køge 4A, 4B HK, JP, RA, KI
10:00-11:00 UDK JB, KE, MG, SM
15:00-16:00 Fælles forb 0.A - 0.B 0A, 0B AH, PC
torsdag, 13-09-2018
- lejrskole sønderjylland 8A, 8B CN, JC, PK, LK
00:00-23:55 Lejrtur til Berlin 9A LS, MH
08:00-13:30 Trivselsuge for pigerne i 3. kl. 3A, 3B ER, MG, NH, PA
08:00-23:55 lejrskole 4.a-b Køge 4A, 4B HK, JP, RA, KI
09:00-14:30 Kursus Ordblindhed i udskolingen CH
10:00-11:00 UM KE, MG
17:00-18:00 Kommunikationsudvalgsmøde SM, KE
18:00-21:00 Bestyrelsesmøde KE, SM, BW
fredag, 14-09-2018
- lejrskole sønderjylland 8A, 8B CN, JC, PK, LK
00:00-17:00 Lejrtur til Berlin 9A LS, MH
08:00-11:30 Trivselsuge for pigerne i 3. kl. 3A, 3B ER, MG, NH, PA
08:00-23:55 lejrskole 4.a-b Køge 4A, 4B HK, JP, RA, KI
09:00-11:00 1.a og 1.b besøger REFA. Gå fra skolen kl. 8.15 1A, 1B CS, DC, LO, TJ
Uge 38
mandag, 17-09-2018
08:00-14:30 SKOLEFOTOGRAFERING i GYMSALEN 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 10A AC, AD, AE, AH, AM, BB, BP, BW, CA, CH, CJ, CL, CN, CO, CP, CS, DC, DK, DR, ER, HB, HG, HK, JB, JC, JI, JJ, JO, JP, KE, KH, KI, KS, LK, LO, LP, LS, MG, MH, MJ, MO, MW, NH, PA, PC, PG, PK, RA, SJ, SM, SP, TJ, TO
09:00-11:00 REFA besøger 0.A 0A AH
09:00-11:30 TM Fritidsafdelingen BP, CL, CS, DR, LP, MG, NH, TJ, KH
11:20-11:30 FÆLLESFOTO i skolegården 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 10A AD, AE, AH, BB, BP, BW, CA, CH, CJ, CL, CN, CO, CP, CS, DC, DK, DR, ER, HB, HG, HK, JB, JC, JI, JJ, JO, JP, KE, KH, KI, KS, LK, LO, LP, LS, MG, MH, MJ, MO, MW, NH, PA, PC, PG, PK, RA, SJ, SM, SP, TJ, TO
11:30-11:45 PERSONALEFOTOGRAFERING. Gruppefoto AC, AD, AE, AH, BB, BP, BW, CA, CH, CJ, CL, CN, CO, CP, CS, DC, DK, DR, ER, HB, HG, HK, JB, JC, JI, JJ, JO, JP, KE, KH, KI, KS, LK, LO, LP, LS, MG, MH, MJ, MO, MW, NH, PA, PC, PG, PK, RA, SJ, SM, SP, TJ, TO
11:30-13:30 REFA besøger 0.B 0B LP, PC
11:45-13:00 Fælles forb uge 41 HK, ER
tirsdag, 18-09-2018
08:00-14:30 SKOLEFOTOGRAFERING i GYMSALEN 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 10A AC, AD, AE, AH, AM, BB, BP, BW, CA, CH, CJ, CL, CN, CO, CP, CS, DC, DK, DR, ER, HB, HG, HK, JB, JC, JI, JJ, JO, JP, KE, KH, KI, KS, LK, LO, LP, LS, MG, MH, MJ, MO, MW, NH, PA, PC, PG, PK, RA, SJ, SM, SP, TJ, TO
13:00-16:00 Kursus Ultrabit AD, RA
19:00-20:30 Forældrerådsmøde fritidsafdelingen MG
onsdag, 19-09-2018
08:00-14:30 SKOLEFOTOGRAFERING i GYMSALEN 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 10A AC, AD, AE, AH, AM, BB, BP, BW, CA, CH, CJ, CL, CN, CO, CP, CS, DC, DK, DR, ER, HB, HG, HK, JB, JC, JI, JJ, JO, JP, KE, KH, KI, KS, LK, LO, LP, LS, MG, MH, MJ, MO, MW, NH, PA, PC, PG, PK, RA, SJ, SM, SP, TJ, TO
09:00-11:00 REFA besøger 1.a 1A LO
10:00-11:00 UDK JB, KE, MG, SM
11:30-13:30 REFA besøger 1.b 0B DC, TJ
14:00-15:00 Klasseteammøde fokus ordblinde elever 10A BW, CH, CN, JC, PK
14:00-16:00 Fælles forb. uge 41 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 10A RA, SP
17:00-19:00 Pædagogisk møde AC, AD, AE, AH, BW, CA, CH, CN, CP, DC, DK, ER, HG, HK, JC, JP, KE, KI, LK, LO, LS, MH, PA, PC, PG, PK, RA, SM, SP, BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
torsdag, 20-09-2018
08:00-13:30 8. klasserne på Lollefrugt 8A, 8B CN, LS
09:00-14:30 Kursus Ordblindhed i udskolingen CH
10:00-11:00 UM KE, MG
10:00-11:30 4.A bibliotek 4A HK
10:00-12:00 2. klasse besøger REFA. Gå fra skolen kl. 9.15 2A CP
14:00-16:00 KTM 4.A 4A AC, AE, DK, HK, JP, KI, RA, SP, DR
fredag, 21-09-2018
08:00-13:30 På sporet af Jesus i Maribo 4A, 4B HK, JP
09:00-12:00 Ultrabit kursus Nr Alslev RA
Uge 39
mandag, 24-09-2018
- Kursus Hornstrup MG, TJ
tirsdag, 25-09-2018
- Kursus Hornstrup MG, TJ
09:00-11:00 REFA besøger 2. klasse 2A CP, LP
onsdag, 26-09-2018
08:00-14:30 SKOLEFOTO i GYMSALEN. (fraværende sidste gang) 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 10A AD, AE, AH, AM, BB, BP, BW, CA, CH, CL, CN, CO, CP, CS, DC, DK, DR, ER, HB, HG, HK, JB, JC, JI, JJ, JO, JP, KE, KH, KI, KS, LK, MG, MH, MJ, MO, MW, NH, PA, PC, PG, PK, RA, SM, SP, TJ, TO
08:00-15:55 Fagdag om projektarbejdsform 8A, 9A, 9A, 10A BW, CA, CH, CN, JC, KE, LK, LS, MH, PG, PK, SM, SP
10:00-11:00 UDK JB, KE, MG, SM
14:00-16:00 Teammøder AC, AD, AE, AH, BW, CA, CH, CN, CP, DC, DK, ER, HG, HK, JC, JP, KE, KI, LK, LO, LS, MH, PA, PC, PG, PK, RA, SM, SP
19:00-21:00 Aktivitetsråds møde 0.B 0B PC
torsdag, 27-09-2018
10:00-11:00 UM KE, MG