Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 44
torsdag, 01-11-2018
- OSO 10.kl. 10A
08:00-12:00 Undersøgelse hos sundhedsplejerske 0A, 0B
11:35-12:00 Gamebooster aktivitet i gymnastiksalen 3A, 3B TJ
13:30-16:00 Halloween i SFO og KLUB 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 4A, 4B BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
14:00-19:00 skolehjemsamtaler 8b 8B CN, JC, MH
16:00-20:00 skole/hjemsamtaler 3.a 3A CA, NH, PA
fredag, 02-11-2018
- OSO 10.kl. 9A, 9B
17:00- 1.a Forældrearrangement 1A
Uge 45
mandag, 05-11-2018
09:00-11:30 TM Fritidsafdelingen BP, CL, CS, DR, LP, MG, NH, TJ, KH
13:40-15:10 Pæd. udvalgsmøde BW, CP, HK, JP, KE, MG, SM
14:00-18:00 Skolehjem samtaler 3.b 3B AD, CL, ER
14:00-19:00 Skolehjemsamtaler i 7a 7A, 7B CA, CH, CN, JC, PG, PK
tirsdag, 06-11-2018
08:00-15:00 Oso 10. kl. præsentationer 10A CH, PK, NT
12:30-14:30 TSS Samtaler KE+MG KE, MG
14:00-19:00 Skolehjemsamtaler i 7a 7A, 7B CA, CH, CN, JC, PG, PK
onsdag, 07-11-2018
10:00-11:00 UDK JB, KE, MG, SM
13:45-15:45 Fælles forb. 4A, 4B HK, JP
14:00-16:00 Matematik fagudvalgsmøde AD, AH, CA, CN, DC, LS, PA, PC, PK, RA
torsdag, 08-11-2018
08:00-12:00 Undersøgelse hos sundhedsplejerske 0A, 0B
09:00-10:45 Skolen i biografen 8A, 8B, 9A AC, BW, CA, CH, CN, JC, KE, LK, LS, MH, PG, PK, SM, SP
09:30-10:30 UM KE, MG
14:00-18:00 S/H 2.a 2A BP, CP, PA
16:00-20:00 Skolehjem samtaler 3.b 3B AD, CL, ER
søndag, 11-11-2018
13:00-16:00 Bangsebro bålplads 0B PC
Uge 46
tirsdag, 13-11-2018
09:00-10:00 A-Sport besøg i SFO MG
10:00- Tandlæge hele 9A 9A LS, MH
10:25-12:00 Skolekoncert 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 7A AC, AD, AE, CA, DK, HG, HK, JP, KE, KI, MG, MH, PG, PK, RA, SM, SP, BW, CH, CN, JC, AH, BP, CL, CP, CS, DC, DR, ER, LO, LP, NH, PA, PC, TJ, KH, LKNH, LK, LS, JB, JI, JO, KS, MJ, SJ, TO, AM, BB, CJ, HB, JJ, MO, MW, ABS, ANI, ANN, APC, ASS, CB, EC, EGA, EKSTRA, FIKTIV, FR, HHX, HTX, IDA, IDB, JNL, JON, KAT, KIA, MAL, MIE, MKT, MPP, NT, OZJ, RSE, RUN, SAN, SDF, SIM, SMH, STH, TBH, TE, TLS, TUR, WIC
14:00-19:00 S/H 0.B 0B NH, PC
onsdag, 14-11-2018
10:00-11:00 UDK JB, KE, MG, SM
14:00-16:00 Afspaserer p.fags møder PC
14:00-16:00 Engelsk fagudvalgsmøde AE, CH, CP, JC, MH, SM
14:00-16:00 Tysk fagudvalgsmøde BW, DK, LK
14:00-16:00 Naturfagsudvalgsmøde AH, CN, LS, RA
16:00-16:20 Møde med forældre vedr. elev i 4.A 4A HK, RA
16:00-18:00 Kommunikationsudvalgsmøde SM, KE
torsdag, 15-11-2018
05:00-20:00 Landsfinale med Talentholdet CA, DK
08:00-12:00 Undersøgelse hos sundhedsplejerske 0A, 0B
10:00- Tandlæge hele 4B 4B JP
10:00-11:30 Foredrag med MadsMarius 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 10A BW, CA, CH, CN, JC, KE, LK, LS, MH, PG, PK, SM, SP
11:50-12:50 Fælles planlægning yoga og mindfullnes 0B NH, PC
fredag, 16-11-2018
11:30- Overnatning i SFO 2A, 3A, 3B BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
lørdag, 17-11-2018
-10:00 Overnatning i SFO 2A, 3A, 3B BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
Uge 47
mandag, 19-11-2018
09:00-11:30 TM Fritidsafdelingen BP, CL, CS, DR, LP, MG, NH, TJ, KH
14:00-18:00 1. klasse skolehjemsamtaler 1A CS, DC, LO
14:45-15:55 klasseteammøde 10kl m. upv CH, CN, JC, PK, NT
16:00-20:00 S/H 0.B 0B NH, PC
tirsdag, 20-11-2018
08:30-10:45 Med skolen i biografen 3. klasse 3A, 3B ER, PA
08:30-11:15 Med skolen i biografen 5AB 5A, 5B AE, SP
09:00-11:00 Med skolen i biografen 2.A 2A
10:30-13:00 Med skolen i biografen 4. klasse 4A, 4B HK, JP
19:00-20:30 Forældrerådsmøde fritidsafdelingen MG
onsdag, 21-11-2018
10:00-11:00 UDK JB, KE, MG, SM
11:15-13:15 Med skolen i biografen 7A, 7B CA, CH, JC, PG, PK
13:45-15:45 Klasseteammøde 9kl + UPV BW, JC, LS, MH, PG, SP
17:00-19:00 Pædagogisk møde AC, AD, AE, AH, BW, CA, CH, CN, CP, DC, DK, ER, HG, HK, JC, JP, KE, KI, LK, LO, LS, MH, PA, PC, PG, PK, RA, SM, SP, BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
torsdag, 22-11-2018
08:00-11:30 Førstehjælpsundervisning i 3.B 3B ER, MG
08:00-12:00 Undersøgelse hos sundhedsplejerske 0A, 0B
11:30-14:00 Med skolen i biografen: Hvad vil folk sige? 10A CH
16:00-20:00 1. klasse skolehjemsamtaler 1A CS, DC, LO
fredag, 23-11-2018
07:30- Økonomiudvalgsmøde BB, KE, SM
Uge 48
mandag, 26-11-2018
- Indkaldte elever 9A, 9A, 9B CH, MH, LS, PK, CN, JC
08:00-12:00 OB yoga og mindfulness 0B NH, PC
tirsdag, 27-11-2018
08:00-13:30 Matematik fagudvalgsdag AD, AH, CA, CN, DC, ER, LS, PA, PC, PK, RA
09:00-12:00 Foredrag EASJ Nyk.F. MG, SM
10:00-11:30 7.A Kursus på bib. 7A CH
14:00-15:30 SFO fødselsdagsfest 1A, 1B, 2A, 3A, 3B, 0A, 0B BP, CL, CS, DR, KH, LP, MG, NH, TJ
15:00-18:00 skolehjemsamtaler 9+10kl Cafe 9A, 10A BW, CH, CN, JC, LS, MH, PK
onsdag, 28-11-2018
08:00-13:30 Volleyturnering 6.A Lindeskovhallen 6A CA, AC
09:00-11:00 Teaterbesøg - Masken 4A, 4B HK, JP
10:00-11:00 UDK JB, KE, MG, SM
14:00-16:00 Teammøder AC, AD, AE, AH, BW, CA, CH, CN, CP, DC, DK, ER, HG, HK, JC, JP, KE, KI, LK, LO, LS, MH, PA, PC, PG, PK, RA, SM, SP
14:00-18:00 Samtaler efterår 8.A 8A
16:30-20:30 Julearrangement 3.a 3A PA
torsdag, 29-11-2018
08:00-12:00 Undersøgelse hos sundhedsplejerske 0A, 0B
10:00-11:00 UM KE, MG
10:00-11:30 Kursus på bib. 7B
14:00-17:30 Galleri Indskoling 0A, 0B, 1A, 1B, 2A AH, BP, CP, DC, ER, LO, PA, PC, TJ
14:45-17:45 Samtaler efterår 8.A 8A
18:00-20:00 Julebal mellemtrin i gym + 10. klasserne 5A, 5B, 6A, 4B, 4A AC, AD, AE, DK, HK, JP, KI, RA, SP
fredag, 30-11-2018
08:00-11:30 Klippeklistre dag i indskolingen 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 3A, 3B AH, CP, DC, ER, PA, PC
17:00- Bestyrelsesmøde BW, KE, SM