Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 14
tirsdag, 03-04-2018
- Konfirmation Generalprøve 7.A+7.B 7A, 7B
09:00-11:30 TSS start BP, CL, CO, CS, DR, JG, KH, MG, NH, TJ
12:30-14:00 PPC-møde KE, PE
14:00-16:00 Team møde 7.B MH, JC, CN, BW, SP
onsdag, 04-04-2018
13:30-13:45 UM KE, MG
14:00-16:00 Team møde 7.A 7A MH, PG, PK, LS, LK
16:00-18:00 Teammøde 0.A vedr. s/h samtalerne 0A AH, CS, PA
16:00-20:00 S/H 2.A 2A NH, PA, PC
torsdag, 05-04-2018
08:00-23:00 Big Bang konference Odense CN, LS, RA
10:00- Tandlæge hele 7B 7B JC, CN
10:00-11:30 UDK KE, MG, SM, JB
14:00-16:00 Afspadering for p-fag DC, ER
14:00-18:30 S/H 2.A 2A NH, PA, PC
17:00-19:30 TM SFO BP, CL, DR, JG, KH, MG, NH, TJ, CS, CO
fredag, 06-04-2018
08:00-16:00 Big Bang konference Odense CN, LS, RA
søndag, 08-04-2018
- Konfirmation i Klosterkirken 7.klasser 7A, 7B JC, KE, PG
Uge 15
mandag, 09-04-2018
- Studietur 10. kl. 10A
10:00-10:30 Møde JB, KE
14:00-18:00 S/H 3.A 3A AE, HK, MG, RA
15:40-20:00 SH 0.B 0B DC, PC, TJ
tirsdag, 10-04-2018
- Studietur 10. kl. 10A
16:00-20:00 S/H 0A 0A AH, CS, LO
onsdag, 11-04-2018
- Studietur 10. kl. 10A
12:00-13:00 UM KE, MG
12:00-13:00 National Test Dansk Læsning 4. 4A AE, HG
14:00-15:00 Møde med høre - talepædagog PC, MG, NH
14:30-16:30 MIO BW, JB, JC, KE, MG, MO, SM, TJ, PG
15:30-20:00 SH 0.B 0B DC, PC, TJ
16:45-20:00 S/H 3.A 3A AE, HK, MG, RA
torsdag, 12-04-2018
- Studietur 10. kl. 10A
10:00-11:30 UDK KE, MG, SM, JB
14:00-16:00 Teammøder AC, AD, AE, AH, AL, BW, CA, CH, CN, CP, DC, DK, ER, HG, HK, HW, JC, KE, KI, LK, LO, LS, MH, PA, PC, PE, PG, PK, RA, SM, SP
fredag, 13-04-2018
- Studietur 10. kl. 10A
Uge 16
mandag, 16-04-2018
10:00-10:30 Møde JB, KE
10:30- Tandlæge hele 0A 0A AH, PA, HB
13:45-14:05 SH 3.A AE, HK, MG, RA
tirsdag, 17-04-2018
00:00-23:55 Skole-hjem samtaler 7.A 7A MH, PK, PG, SP
08:00-23:55 4 elever fra 8A til national matematikkonkurrence i Lyngby 8A LS
10:15- Tandlæge hele 0B 0B PC, HB
11:00-13:30 Med skolen i biografen 3. klasse 3A, 3B DC, HK
11:15-13:30 Med skolen i biografen 4.A og 4.B 4A, 4B AE, SP, AL
14:30-16:00 Pæd. udvalgsmøde AH, BW, KE, MG, SM, SP
16:00-20:00 S/H 0A 0A AH, CS, LO
17:30-19:30 Familieaften for Smørblomsterne TSS CL, MG, NH
onsdag, 18-04-2018
00:00-23:55 Skole-hjem samtaler 7.A 7A MH, PK, PG, SP
08:00-19:00 4 elever fra 8A til national matematikkonkurrence i Lyngby 8A LS
08:30-11:00 Med skolen i biografen 6A, 6B PG, PE
12:00-13:00 UM KE, MG
17:00-19:30 TM SFO BP, CL, DR, JG, KH, MG, NH, TJ, CS, CO
torsdag, 19-04-2018
08:00-15:00 SSP temadag JC
09:00- Tandlæge hele 7A 7A PG, LS
10:00-11:30 UDK KE, MG, SM, JB
11:45-12:10 Elevsamtale 0. B 0B DC, PC, TJ
12:15-12:45 10. klasse, tyskhold trække tema (fp10) 10A BW, SM
14:00-17:00 Plan 3 MG, AC, AD, AE, AH, AL, BW, CA, CH, CN, CP, DC, DK, ER, HG, HK, HW, JC, KE, KI, LK, LO, LS, MH, PA, PC, PE, PG, PK, RA, SM, SP
fredag, 20-04-2018
09:00-12:00 teater Gundslevholm 7A, 7B, 8A, 9A, 9B, 10A BW, CN, JC, MH, PG, PK
17:30-22:00 Galla fest 9A, 9B BW, CA, CH, CN, JC, KE, LK, PE, PG, PK, SM, SP
17:30-22:00 Galla fest 9A, 9B BW, CA, CH, CN, JC, KE, LK, PE, PG, PK, SM, SP
Uge 17
mandag, 23-04-2018
- Lejrskoleuge 2.-3. klasse 2A, 2B, 3A, 3B
08:10-08:40 10. klasse trække fordybelsesområde i dansk (fp10) 10A CH, SM
09:00- Tandlæge hele 6A 6A PE, SP
10:00-10:30 Møde JB, KE
10:10-11:00 9.AB trække fordybelsesområde i dansk (fp9) 9A, 9B CH, BW, SM
12:00-13:00 Selvevaluering KE, MG, SM
tirsdag, 24-04-2018
- Lejrskole 3.A + 3.B Kråruplund 3A, 3B DC, HK, PE, RA
- Lejrskole 2.A + 2. B Solkrogen 2A, 2B CL, ER, NH, PA, PC
08:00-13:30 Engelsk fagdag AE, CH, CP, JC, MH, SM
08:00-14:25 Møns klint 7A, 7B CN, LS
18:30- Generalforsamling i 412+413 0A, 0B, 1A, 2A, 2B, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 9A, 9B, 10A, TSS KE, MG, SM
onsdag, 25-04-2018
- Lejrskole 3.A + 3.B Kråruplund 3A, 3B DC, HK, PE, RA
- Lejrskole 2.A + 2. B Solkrogen 2A, 2B GU, PA, CL, NH
12:00-13:00 Persondataloven BB, KE, MG, MW, SM
13:00-14:00 UM KE, MG
torsdag, 26-04-2018
- Lejrskole 3.A + 3.B Kråruplund 3A, 3B DC, HK, PE, RA
- Lejrskole 2.A + 2. B Solkrogen 2A, 2B CL, NH, PA, ER
10:00-11:30 UDK KE, MG, SM, JB
14:00-15:30 Talentklasse fælles forberedelse
14:00-15:55 klasseteammøde 7b 7B BW, CN, JC, LS, MH, SP
14:00-16:00 PC afspaserer p.fag
Uge 18
mandag, 30-04-2018
08:00-14:00 Sune 2.A fri 2A
10:00-10:30 Møde JB, KE
14:00-16:00 KTM 6.B 6B AD, AL, BW, CN, DK, HK, KI, PG, PK
14:00-16:00 team møde Lejr 1A, 0B PC, AH, CP, TJ
14:00-16:00 Teammøde omkring lejrskole 0A AH, CS